Kurumsal

Arge

AR-GE departmanı genel olarak müşteriden gelen taleplere göre SolidWorks çizim programını kullanarak ürünleri 3 boyutlu olarak çizmektedir. Müşteriden gelen ürün, yük bilgileri veya teknik resim ve şartname bilgileri doğrultusunda ürün imalat resmi hazırlanarak ön çalışması tamamlanır. Dişli çalıştırma simülasyonu programı olan GearTrax ile; DIN, PGT, British Standard, JIS, Coarse Pitch Involute, Fine Pitch Involute, Stub Involute standartlarında modül veya Diametral pitches olarak dişliyi imalata uygun gerçek diş evolvent eğrileri ile modeller. Ürünlerin gerçek ölçülerinde çizilmesi ve simule edilmesi ile de bilgisayar ortamında doğrulanması sağlanmış olur. Ürünlerin yük diyagramları hazırlanarak yük-moment grafiği çizilir.

SolidWorks S.P kullanarak, ürünlerin gerçek ortam koşullarında analizi yapıldığı için, prototip imalatı ve testler açısından maliyetler en aza indirilir. Müşterilerimizin istemiş oldukları ürünler bilgisayar ortamında simule edilerek Statik, Frekans, Burkulma, Basınç ve Termal analizleriyle birlikte; düşme ve yorulma testleri Solid Works S.P. programı kullanılarak yapılmaktadır.

TİBET MAKİNA AR-GE ekibi tecrübesi, konusunda uzman ve genç kadrosuyla tekliflendirme sürecinden, imalat aşamasına kadar her türlü soruna profesyonel çözümler sunmaktadır.

AR-GE’de kullanılan programlar:

  1. 3D Cad Dizayn programı ( Solid Works)
  2. 2D Cad Dizayn programı (Autocad)
  3. Sonlu elemanlar metodu ile analiz programı (Solid Works Simulation)
  4. 3D Cam programı (Solid Cam)
  5. Dişli çalıştırma simülasyonu programı (GearTrax)
  6. ERP programı (Dinamo)

© 2015 -2022 / Tibet Makina Sanayi ve A.Ş. | Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası | Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası

Tüm bilgiler TİBET MAKİNA’ya aittir izinsiz kullanılamaz, yayınlanamaz. TİBET MAKİNA tüm değişiklik haklarını saklı tutar.

Tasarım & Uygulama: Aynur Uğurlu